ÜRÜN KATALOGLARI

Neptün Hakkında

neptün dış ticaret

1989 yılında ana faaliyet alanı uydu antenleri ve elektronik olmak üzere İstanbul’da kurulan Neptün; dönemin ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetleriyle ‘Türkiye’de yeni birşeyler oluyor’ fikrinin öncülerindendir. Önceki faaliyet alanlarını telsiz ve audio cihazları üzerinde üretim ve pazarlamanın oluşturduğu şirket kurucuları; yeni firmaları Neptün çerçevesinde receiver’ların üretimi ve pazarlanması yolu ile faaliyet alanını da genişletmiştir. Kapalı bir toplumdan çıkış için önemli bir adım sayılan uydu antenlerle yayınların alınması ile kısa sürede tüketicilerin önceliklerinden biri haline gelen firma; süreç içerisinde ithalatçı olarak daha farklı bir ürün gamı sunmaya başlamıştır.

Türkiye’de süregelen ithalat biçimlerinden farklı olarak Neptün, konsept düşünce yapısıyla ürünler getirerek tüketiciler için yeni bir alışveriş fikri oluşturmuş ve bugün Neptün’ü Neptün yapan belirleyici noktalardan biri olan mum ithalatına başlamıştır. Mum ithalatında önemli bir firma haline geldikleri noktada ise ekonomik krizin döviz kurundaki yükselişi karşısında, ithalatçı konumdan imalatçı firma konumuna geçmeyi tercih eden Neptün, bu sayede bir yandan piyasada ciddi bir açığa cevap getirirken diğer yandan mum alanında tam anlamıyla profesyonelleşmiştir. El yapımı ve kokulu mumları takiben, esans konusunda da gelişen firma, kendi ar-ge çalışmalarıyla kısa sürede kokulu taş ve diffuser’larını da geliştirmiş, bunu takiben tüm ürünler konsept çerçevelerine oturtulmaya başlanmıştır.

Bugün başta AVM içi büyük mağazalar olmak üzere, zincir ve butik mağazalarda tüketicilerle buluşan Neptün ürünlerinin on-line satışı da mümkündür. Yanı sıra belli başlı kampanya sitelerinde de zaman zaman Neptün ürünlerine rastlanabilmektedir.

Günümüzde piyasada kokulu ürünler denince akla gelen ilk isim olan Neptün, sunduğu birbirinden özel ürünlerle daha iyi yaşama hedefi ve daha kaliteli algıları olan herkesi yaşadıkları mekanları kişiselleştirmeye davet ederken; yarattığı sürpriz kreasyonlarla insanların hoşnutluğunu, beğenisini ve mutluluğunu pekiştirmeyi, gelecekte de müşterileri için huzur ve mutluluk dağıtmayı hedeflemektedir.